SOS v běžném životě


Signál SOS máme spojený s katastrofami. Je to signál vysílaný lidmi v nouzi, po ztroskotání a haváriích. Neuvědomujeme si, ale že s přibývajícím věkem signál SOS můžeme vysílat i my z našich domovů. Zvlášť osaměle žijící senioři potřebuji mít možnost vyslat signál SOS pro rychlou pomoc v případě náhlých komplikací či pádu, ke kterým mají senioři velmi blízko. Jejich bolavé klouby a nejistá chůze je často příčinou pádů seniorů v bytě a pokud žijí osaměle, mohou být tyto pády fatální. Mít možnost zavolat si pro pomoc je tak řešením této nepříjemné situace a je to velice snadné.

SOS

Stačí mít bezdrátové tlačítko připevněné například na zápěstí, kterým si senior v případě nouze zavolá o potřebnou pomoc. SOS portál mohou ale také využívat pracovníci v nebezpečných profesích, kteří se pohybují osamoceně v nebezpečných prostorách, kdy v případě úrazu je otázkou minut poskytnutí první pomoci. Všechny tyto tísňové přístroje pracuji na jiných frekvencích než běžné mobily, proto nejsou závislé na mobilních operátorech a na případných výpadcích mobilní sítě. Vyslaný SOS signál se tak vždy dostane na dispečink a pomoc tak bude rychle na cestě.

SOS portal

Máte obavy o své osamělé žijící rodiče nebo prarodiče? Nemůžete je denně kontrolovat osobně, ale chcete je mít pod kontrolou? Pořiďte jim SOS tlačítka náramky a budete mít jistotu, že v případě potřeby si zavolají rychlou pomoc. Budete klidnější vy, ale i oni. S přibývajícím věkem začínáme mít o sebe více strach. S tísňovým telefonem, čí bezdrátovým tlačítkem, kterým si můžeme přivolat pomoc, můžeme opět získat pocit jistoty a strachu se můžeme zbavit. Největší strach totiž máme z toho, že v případě pádu v našem bytě nám nikdo nepomůže. S tísňovým tlačítkem nejste nikdy sami. S tísňovým tlačítkem u vás bude pomoc dříve, než si dovedete představit. Drobnost, která může zachránit život.